Kolejne obrony prac licencjackich w murach WSKSiM

25 czerwca w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu miały miejsce kolejne obrony prac licencjackich naszych studentów na kierunku Politologia oraz Kulturoznawstwo. Komisji, składającej się z dr hab. Imeldy Chłodnej Błach, dr. hab. Michała Januszkiewicza, dr. Pawła Makowskiego oraz dr. Jana Wiśniewskiego, przewodniczyła dziekan Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu dr Dorota Żuchowska. W obronach udział brał także rektor WSKSiM o. dr Zdzisław Klafka.

Tematyka prac była bardzo zróżnicowana. Tematy w nich zawarte to między innymi „Spór polityczny wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce w latach 2015-2017”, „Ewolucja Protokołu Dyplomatycznego w latach 1815-1963”. Część z licencjatów stanowiły prace aplikacyjne, pisane w ramach unijnego programu pilotażowych praktyk zawodowych.
Dzień obrony to zarówno czas stresu, jak i radości – co potwierdzili absolwenci naszej uczelni.

– Był duży stres, ale w momencie, kiedy przyszła moja kolej, ciśnienie spadło. Sam egzamin dyplomowy trwał bardzo krótko, trzy konkretne pytania i w zasadzie tyle. Towarzyszyła mi wielka radość na koniec tych trzech lat, ale też smutek, że kończy się pewien rozdział życia – powiedział Wojtek Grzywacz.

Obrony na uczelni potrwają jeszcze kilka dni. Studentom życzymy powodzenia i obronienia się na jak najlepsze stopnie.

Agata Mieczkowska