W poniedziałek 9. kwietnia członkowie akademickiej Liturgicznej Służby Ołtarza udali się wraz z o. Dariuszem Drążkiem CSSR na tereny Fortu VIII na wspólne ognisko.

Kierownikiem wyprawy był Patryk z II roku dziennikarstwa, który na co dzień jest też harcerzem Związku Harcerstwa Polskiego.

– Koncepcja wyszła od o. Dariusza. Rozmawialiśmy o tym, jak urozmaicić zbiórki ministrantów po przez wyjścia terenowe. Zwłaszcza, że jestem harcerzem. Ojciec poprosił mnie, bym poprowadził tę zbiórkę – powiedział Patryk.

Ministrant wyjaśnił, że spotkanie miało też na celu przedstawienie pozostałym uczestnikom, jak wyglądają zbiórki harcerskie.

–  Rozpocząłem od nauki musztry, takiej bardziej wojskowej, aby potrafili stawić się jak najszybciej na komendy. Ministranci zostali podzieleni na grupy. Mieli do wykonania różne zadania m.in. czołganie po ziemi czy też zabawa „w granat”, nauka alfabetu Morse’a – dodał.

Członkowie LSO zwiedzili też pobliski Fort VIII, który w trakcie niemieckiej okupacji pełnił funkcję aresztu śledczego dla Polaków. Następnie odprawiona została terenowa Msza Święta, której przewodniczył o. Dariusz Drążek – duszpasterz akademicki. Na zakończenie ministranci urządzili ognisko.

Atrakcję wieczoru była żonglerka płonącymi pochodniami. którą zaprezentował Tomasz z II roku informatyki.

– Żongluję od dwóch lub trzech lat. Najpierw zaczynałem od piłek, potem były obręcze, a teraz są maczugi. Pomyślałem, że będzie pierwszorzędnie zademonstrować w gronie znajomych przy ognisku taki pokaz – mówił Tomasz.

Po wspólnym posiłku wspólnota ministrancka wróciła do akademików. Patryk pozytywnie podsumował całą wyprawę.

– Jestem bardzo zadowolony ze zbiórki. Spotkanie udało się tak, jak zaplanowałem. Przede wszystkim z powodu liczby ministrantów, ponieważ bałem się, że nie będzie zbyt wielu. Udało się jednak skompletować super drużynę. Każdy się wczuł w zadanie, jakie zostało mu powierzone. Jestem też zadowolony, że uczestniczyliśmy w  Mszy Świętej terenowej, którą odprawił o. Dariusz.– powiedział.

 

Jakub Jóźwiak,

Zespół Prasowy WSKSiM