Lizbona w dobie pandemii – studia 2021

Jestem studentką trzeciego roku dziennikarstwa. W programie Erasmus + miałam okazję wziąć udział drugi raz. W czasie pandemii było to wyzwanie dla nas, jak i dla naszego koordynatora, Doktora Krystiana Chołaszczyńskiego.

Jednak złożyłam dokumenty wraz z dwiema studentkami. Bardzo się obawiałam tego wyjazdu, ponieważ wszystko było bardzo niepewne , jednak Doktor Krystian starał się pomóc na każdym kroku i rozwiewał wszelkie wątpliwości.

Na pierwszym Erasmusie bardzo mi się podobało, mój poziom języka angielskiego znacznie się polepszył, co zauważył mój wykładowca tego języka. To zmotywowało mnie do ponownego udziału.

Przyjechałam do Portugalii 21 marca 2021 r. Od 22 marca miałam zacząć normalnie zajęcia na uczelni, jednak rząd postanowił przedłużyć obostrzenia. Mimo, że lekcje są zdalnie, nie czuję się zaniedbywana przez wykładowców.

Przedmioty, które wybrałam to: Fotografia w dziennikarstwie, Dziennikarstwo międzynarodowe, Marketing, Teoria postrzegania i wyobraźni, Kultura i media. Wszystkie się bardzo różnią, co jest ciekawe, bo na każdych zajęciach uczę się czegoś nowego.

Podczas przerwy świątecznej miałyśmy okazję pojechać do Serra de Estrela – w portugalskie góry. Było pięknie, na pewno oczami wyobraźni często będę wracać do tych widoków.

Na chwilę obecną tyle udało mi się zobaczyć, ponieważ poruszanie się po Portugalii jest nieco utrudnione.

Ostatnio dowiedziałyśmy się, że od 26 marca 2021 r. wracamy na Uniwersytet, jesteśmy bardzo podekscytowane z tego powodu.
Wkrótce kolejne sprawozdanie

Maria Trybuła