Młodzież z Łukowicy z wizytą w WSKSiM

W piątek 15 lipca br. Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu gościła młodzież z Łukowicy. Ta miejscowość w Małopolsce znana jest z urodzajnych sadów oraz ludzi, którzy z oddaniem służą Bogu, Kościołowi i Polsce – tak jak o. Jan Król CSsR, który od lat niestrudzenie posługuje w Radiu Maryja i dziełach przy nim wyrosłych.

Przyjmując w Toruniu swoich krajan o. Jan Król CSsR widząc, że grupa składa się głównie z młodzieży zaprosił ich nie tylko do Radia Maryja oraz sanktuarium pw. NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, ale także do zabiegającej o rozwój młodzieży Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. W murach uczelni młodzież gorąco przyjął o. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor WSKSiM. Przedstawił on młodym mieszkańcom Łukowicy ofertę edukacyjną uczelni oraz zaprosił do zwiedzenia m.in. sal wykładowych, studia radiowego i sali fitness. Podczas zwiedzania młodzież była zachwycona warunkami stworzonymi dla studentów. Jak zauważyła Martyna Tomecka „Po zwiedzeniu uczelni muszę stwierdzić, iż jestem zauroczona tym co zobaczyłam. Nie spodziewałam się, że w tak dobrych warunkach można studiować. Wspaniałe są tu wszystkie sale wykładowe i teraz poważnie zastanawiam się nad wyborem właśnie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu jako mojego miejsca studiów”. WSKSiM przypadła do gustu również Annie Bodziony, która stwierdziła „Uczelnia jest bardzo atrakcyjna. Zainteresowały mnie zwłaszcza profesjonalne studia nagraniowe i emisyjne, które mogłam zobaczyć w Toruniu. Dlatego mam nadzieję, że już niedługo tu przyjadę by studiować, gdyż bardzo pragnę zostać dobrą dziennikarką”. Na zakończenie wizyty w WSKSiM młodzież z Łukowicy zebrała się na Apelu Jasnogórskim w uczelnianej Kaplicy Zawierzenia, aby powierzyć Matce Bożej swoją przyszłość.

Paweł Pasionek

Zdjęcia: