W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu już od kolejnego semestru pojawi się nowa specjalność na kierunku informatyka pod nazwą: Inteligentne Systemy Informatyczne. Dalszy rozwój uczelni w tym kontekście wspiera dr Martti Launonen, były doradca premiera Finlandii.

Studia inżynierskie w toruńskiej uczelni na kierunku informatyka od 18 lat przygotowują młodych ludzi do korzystania z nowoczesnych technologii informatycznych. Jak podkreślił w rozmowie ze studentami dr Martii Launonen – uczelnia to najlepsze miejsce, w którym rozpoczyna się rozwój gospodarczy kraju.

– Na uczelniach przygotowuje się młodych ludzi do radzenia sobie z wyzwaniami, które staną w przyszłości na ich drodze. Dlatego jest to najważniejsze miejsce dla kraju, aby mógł się wciąż rozwijać – zaznaczył były doradca premiera Finlandii ds. budowy ekosystemów innowacji.

Na to wyzwanie odpowiada toruńska uczelnia.

– Ma ona przed sobą ogromne wyzwanie, ponieważ jest młoda. Rozwinięta technologia komunikacyjna sprawia, że wszystkie uczelnie na całym świecie są na tej samej pozycji, więc młode uczelnie mogą intensywniej rozpocząć swoje działania – dodał dr Martti Launonem.

Taką propozycją jest nowa specjalność w WSKSiM. Jej głównym zadaniem będzie wprowadzenie studentów w nowe tajniki zaawansowanych metod sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.

TV Trwam News/RIRM

Studiuj na Informatyce