Drogi Studencie, Twoja obecność w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu nie jest tylko Twoim wyborem. Życzę Ci, żebyś dostrzegał zamysł Pana Boga wobec Ciebie, że masz takich profesorów, kolegów i koleżanki, a przed Tobą wyznawania. Pan Bóg ma wobec Ciebie cel i chce Ci w tym pomóc – powiedział o. Janusz Sok CSsR, Prowincjał Warszawskiej Prowincji Redemptorystów, podczas inauguracji nowego roku akademickiego w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

16 października 2021 roku Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zainaugurowała nowy rok akademicki. Podczas uroczystości obecny był o. Janusz Sok CSsR. Opowiedział on historię Świętego Redemptorysty.

– Opowiem o pewnym redemptoryście. Dziś redemptoryści wspominają św. Gerarda Majella. Umarł młodo, bo nie dożył trzydziestu lat. […] Do dziś za Jego przyczyną dzieją się cuda, bo jest patronem dobrej spowiedzi i matek spodziewających się dziecka, zwłaszcza tych matek, które mają z tym trudności. Św. Gerard Majella miał pasję. Wszędzie dostrzegał Wolę Bożą. Niech zachęca nas, abyśmy w naszym życiu dostrzegali Wolę Bożą wobec nas – wskazał o. Janusz Sok CSsR.

Prowincjał Warszawskiej Prowincji Redemptorystów zwrócił się do studentów i podkreślił, że ich obecność w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu jest planem Pana Boga.

– Drogi Studencie, Twoja obecność w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu nie jest tylko Twoim wyborem. Życzę Ci, żebyś dostrzegał zamysł Pana Boga wobec Ciebie, że masz takich profesorów, kolegów i koleżanki, a przed Tobą wyznawania. Pan Bóg ma wobec Ciebie cel i chce Ci w tym pomóc – mówił do studentów Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.