O przekazie medialnym

W piątek, 18 września w Zespole Szkół Ogólnokształcących Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej odbyły się warsztaty „Zrozumieć Media”. Organizatorem wydarzenia była Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Telewizja Trwam oraz Radio Maryja

W warsztatach wzięło udział ponad 200 uczniów liceum i ostatniej klasy gimnazjum.

Przeczytaj newsy napisane przez uczestników:

Przedstawiciele Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz Radia Maryja i Telewizji Trwam zorganizowali warsztaty medialne dla uczniów Szkoły Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej. Odbyły się one 18 września 2015 roku. Tematem zajęć było zrozumienie mediów. Podczas warsztatów uczestnicy poznali czym jest manipulacja oraz zaznajomili si z jej technikami.”

Agnieszka Zięba, Zofia Gibas, Szymon Helbin

 

„Dnia 18 września 2015 roku zostały zorganizowane warsztaty multimedialne w Bielsku-Białej. Rozpoczęcie odbyło się przy ulicy Mostowej, w hotelu Qubus. Prowadzący przywitał zgromadzonych uczniów, nauczycieli ze szkoły Zgromadzenia Córek Bożej Miłości oraz posłów i współorganizatorów. Tematem prelekcji było „Zrozumieć media”. Drugi etap warsztatów został przeprowadzony w murach szkoły ZCGM, który składał się z części eksponujących manipulacje w gazetach, radiu i telewizji.”

Mateusz Adamiec

 

„18 września w Bielsku-Białej odbyły się warsztaty medialne dla młodzieży. Wydarzenie rozpoczęło się wykładem w hotelu Qubus, a następnie przeprowadzono warsztaty w szkole Zgromadzenia Córek Bożej Miłości. Zajęcia dotyczyły medioznawstwa, form manipulacji w mediach poprzez obraz oraz dźwięk. Młodzież próbowała również samodzielnie stworzyć krótką notkę prasową. Dzięki temu wydarzeniu uczniowie mogli lepiej poznać świat mediów.”

Wioletta Sikora, Wiktoria Brzęczek

 

Przeczytaj newsa z Radia Maryja…