Pasjonat sportu

Wojciech Papuga – dziennikarz Radia Maryja, pasjonat futbolu, skarbnica wiedzy o piłce nożnej, zwycięzca piłkarskiego ,,Quizu Pod Napięciem’’ oraz absolwent Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Dzisiaj pracujesz jak dziennikarz- w jaki sposób uczelnia pomogła Ci przygotować się do tego zawodu oraz zdobyć odpowiednie umiejętności i doświadczenie?

Przede wszystkim poprzez praktyki. Możliwość odbywania praktyk w redakcji portalowej Radia Maryja, czy też prowadzenia audycji sportowych i filmowych w studenckim radiu SIM na pewno pomogły, już na pierwszym roku studiów, w dużym stopniu przygotować się do wykonywanego zawodu.

Co sprawiło, że wybrałeś tę uczelnię?

W głównej mierze to, co o czym mówiłem wcześniej – praktyki. Czyli możliwość nie tyle zdobywania wiedzy i umiejętności w stopniu teoretycznym na zajęciach związanych stricte z dziennikarstwem, ale w szczególności dzięki praktykom. Np. poprzez wyjazdy na mecze klubowe oraz reprezentacji Polski w piłce nożnej, gdzie przeprowadzałem wywiady z piłkarzami w strefie mieszanej, czy uczestniczyłem w konferencjach prasowych.

Czyli jesteś zadowolony, że ukończyłeś studia właśnie tutaj?

Tak. Dzięki studiom na WSKSiM zdobyłem cenne doświadczenie i już na starcie mogłem lepiej wejść w wykonywany zawód.

Czy na WSKSIM miałeś czas na rozwijanie swoich hobby, dało się to pogodzić z nauką?

Zdecydowanie. Wykłady były tylko dodatkiem do tego, jak starałem się wykorzystywać czas spędzony na WSKSiM. Bo też swoje zainteresowania łączyłem z kierunkiem, który studiowałem. Mam tu głównie na myśli redakcję sportową, którą z kolegą Szymonem założyliśmy na drugim roku studiów, i której poświęcaliśmy większość swojego czasu. Stąd regularne oglądanie najważniejszych wydarzeń sportowych stało się – poniekąd – naszym codziennym obowiązkiem, ale przede wszystkim przyjemnością.

Jak Ci się podobało w piłkarskim ,,Quizie Pod Napięciem’’, w którym rywalizowałeś z takimi przeciwnikami jak Mateusz Borek oraz Tomasz Smokowski?

Bardzo. Przede wszystkim to fajna przygoda, a możliwość rywalizacji z dziennikarzami i komentatorami sportowymi, których znało się dotąd jedynie ze szklanego ekranu, sprawiła olbrzymią frajdę. Idąc dalej: wygrane w kolejnych odcinkach quizu tylko potęgowały tę radość. A sama perspektywa uczestniczenia w turnieju o Puchar „Quizu Pod Napięciem” motywuje mnie też do tego, aby za każdym kolejnym razem udowadniać swoją wartość.

<<Redakcja sportowa Radia Maryja wygrała w 18 odcinku quizu pod napięciem>>

Czy poleciłbyś młodym ludziom, którzy myślą o studiach, przyjście właśnie tutaj?

Oczywiście. Głównie ze względu na możliwość odbywania praktyk, i to od pierwszego roku studiów. Również zaznajomienie się już od pierwszych tygodni studiów z narzędziami potrzebnymi do wykonywanego zawodu to kolejny, olbrzymi atut, którym dysponuje WSKSiM.

Zapraszamy do obejrzenia piłkarskiego ,,Quizu Pod Napięciem’’ z udziałem naszego absolwenta.