Praktyki w wytwórni filmowej w Pradze

Czwórka studentów z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zakończyła właśnie zagraniczne praktyki w jednej z wytwórni filmowych w Pradze. W stolicy Czeskiej Republiki przebywali przez dwa miesiące.

Mieli okazję zwiększyć swoją znajomość w dziedzinie filmografii. Studenci zajmowali się produkcją reklam i innych materiałów wideo, a także poszerzyli swoją znajomość języka angielskiego. Pod okiem profesjonalistów operowali najnowocześniejszym sprzętem filmowym, dźwiękowym oraz post-produkcyjnym. Poznali także mechanizmy rządzące zagranicznym planem zdjęciowym oraz metody działania wytwórni i rynku filmowego na świecie.

Była to już trzecia grupa studentów WSKSiM, którzy przebywali na zagranicznych praktykach w Pradze.