Pierwszą sobotę marca 2020 roku spędziłam w najlepszej atmosferze! W otoczeniu wykładowców, wychowawców i małych odkrywców świata. W ten dzień pomagałam w grupie Poziomki.

Wiersz pt. „Marcowe kaprysy” pomógł dzieciom zrozumieć, co oznacza słowo POGODA. Zapoznaliśmy się z elementami, czyli składnikami pogody i znakami graficznymi, to znaczy, w jaki sposób oznaczamy na przykład pogodę słoneczną, deszcz, wiatr czy burzę. Znając poszczególne składniki pogody, postanowiliśmy ugotować ZUPĘ POGODOWĄ. Do teraz pamiętam, jak do garnka wkładaliśmy krople deszczu, słoneczko z promieniami, chmurki, pioruny burzowe i płatki śniegu. Wyszła znakomita zupa pogodowa. Marzec z pewnością byłby zadowolony z takiej potrawy. Poziomki okazały się wspaniałymi kucharzami!

W Szkołach Polskich w Barcelonie, Tarragonie, Gironie i Castelldefels dzieci uczą się języka polskiego, historii i geografii Polski, biorą udział w zajęciach z literatury i plastyki. W miłym i sympatycznym gronie spędzają wspólnie sobotnie południa. Oto strona internetowa – http://szkolapolska.blogspot.com/ .

Miałam też możliwość popracować graficznie (praca przy komputerze sprawia mi wielką satysfakcję), dlatego w coroczne zaproszenie na rodzinne spotkanie wielkanocne włożyłam dużo serca (w galerii zdjęć ono po raz pierwszy ujrzało świat, was też zachęcam do obejrzenia).

Niestety, na zajęcia wspólnego malowania jajek wielkanocnych przyszły… maseczki. Cały świat uzbroił się w rękawiczki. Izolacja brzmi strasznie, ale Szkoła Polska szuka wszelkich sposobów, żeby tradycja żyła! W związku z tym Rodzinne Malowanie Jajek odbyło się w świecie cyfrowym. Dzieci ozdobiły jajka w domach, w rodzinnej atmosferze i umieściły zdjęcia na platformie https://e-szkolapolska.com/ (zapraszamy serdecznie ;))

W taki sposób dzieci Szkoły Polskiej walczą z nudą w czasach kwarantanny. Bierzmy z nich przykład! Pozostając #wdomu, życzę Państwu przede wszystkim zdrowia!
„Troszcząc się o każde dziecko przychodzące na świat i otaczając je czułą i rzetelną opieką, Kościół wypełnia swoje podstawowe posłannictwo”. Jan Paweł II, Watykan, 25 XII 1979 r.

Tetiana Pyrohova