Premiera filmu: „Stefan Kardynał Wyszyński – Troskliwy Duszpasterz Jasnogórski”

Jasna Góra to dla Stefana kard. Wyszyńskiego miejsce szczególne. Tu przeżywał swoją Mszę prymicyjną, sakrę biskupią, tu miały miejsce największe wydarzenia religijne powojennej Polski, którym przewodził lub je inspirował, włącznie z Millenium Chrztu Polski.

Żeby zrozumieć tożsamość Stefana Kardynała Wyszyńskiego, trzeba przytulić ucho do serca Matki, bijącego w jasnogórskim sanktuarium, w którym Prymas Tysiąclecia spędził wiele dni swojego biskupiego i prymasowskiego życia.

Film „Stefan Kardynał Wyszyński – Troskliwy Duszpasterz Jasnogórski” to krótki, ale inspirujący dokument, w którym czterech świadków przedstawia kard. Wyszyńskiego jako tego, który w pewien sposób obrał sobie Jasną Górę za swoja trzecią katedrę biskupią, z której pasterzował całemu Narodowi Polskiemu.

PREMIERA FILMU NA KANALE YOUTUBE: Studio TV Niedziela.
Zapraszamy 12 września o godz. 14.

Ze wspomnień świadków, niejednokrotnie będących bardzo blisko Prymasa podczas jego pobytów na Jasnej Górze, wyłania się zarówno obraz kapłana pełnego dostojeństwa, wiary i męstwa, ale również duszpasterza bardzo bliskiego ludziom małym i prostym, zatroskanego o ich los. Ten dokument rozpali z pewnością serca widzów do głębszego poznania osoby Prymasa i jeszcze bardziej przybliży swoistego „proboszcza Polski”, który program swojego duszpasterstwa oparł o oddanie, zawierzenie i śluby złożone na ręce Maryi z Jasnej Góry. Jest też to swoiste wotum wdzięczności autora filmu dla Prymasa Tysiąclecia z okazji jego beatyfikacji.