Prof. Zekiye Tamer Gencer w murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu! – czyli tureckie zwyczaje w Szkole Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Toruniu

W dniach od 15 do 18 listopada 2021 r. gościliśmy Panią prof. Zekiye Tamer Gencer z Sivas Cumhuriyet University w Turcji. Jest to efekt dobrej współpracy między polską i turecką jednostką, które realizują świetny program Erasmus+. Po raz kolejny skorzystaliśmy z możliwości podzielenia się wiedzą zagranicznego gościa w jednej z toruńskich szkół.

Wydarzenie, które miało miejsce 17 listopada br., było możliwe do zrealizowania dzięki głębokiej i owocnej współpracy Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu , Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu oraz Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Toruniu. Całość była możliwa do wykonania dzięki międzynarodowemu, europejskiemu programowi Erasmus+.

Na dzień 17 listopada 2021 r., w ramach współpracy zaplanowano gościnne wykłady w zaprzyjaźnionej placówce dydaktycznej, a mianowicie w Szkole Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Toruniu, przy ul. św. Jana Bosko 1. Dziękujemy za miłe przyjęcie ze strony Pani Aleksandry Szudy-Sojak.

Nasz gość zaprezentował wykłady i warsztaty z zakresu tradycji, kultury i tureckich zwyczajów.

Młodzież była niezwykle poruszona i zadowolona z tego niezwykłego spotkania.Zwłaszcza, że miała możliwość posmakowania tureckich przysmaków. Już zaczęto obmyślać plan kolejnego kulturalno-językowego doświadczenia.

dr Krystian Chołaszczyński