Profesor Zekiye Tamer Gencer z wykładami dla studentów AKSiM!

W dniach od 15 do 18 listopada 2021 r. gościliśmy Panią prof. Zekiye Tamer Gencer z Sivas Cumhuriyet University w Turcji. Jest to efekt dobrej współpracy między polską i turecką jednostką, które realizują świetny program Erasmus+.

Pani Profesor w ramach współpracy przybyła do Torunia aby wygłosić serię wykładów dla studentów Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Jednocześnie miała miejsce seria spotkań z pracownikami i studentami AKSiM, jak również Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu.

Prof. Zekiye Tamer Gencer przedstawiła następujące tematy:

-Czym jest „public relations”? Perspektywa porównawcza.
-Wprowadzenie od „public relations” na płaszczyźnie służby zdrowia.
-Komunikacja w służbie zdrowia.
-Kampanie komunikacyjne w służbie zdrowia.

Na spotkanie i wykłady tłumnie przybyli studenci z kierunku dziennikarskiego oraz politologicznego. Ta nowa perspektywa badawcza cieszy się obecnie dużym powodzeniem.
Po oficjalnych spotkaniach, nie mogło zabraknąć części mniej formalnej. Pani profesor, wraz z małżonkiem, z zachwytem opisywali smaki toruńskich pierników i pierogów. Nie mogło też zabraknąć wizyty na Zamku Krzyżackim.

Obie strony przyznały, że dzięki programowi Erasmus+ rozwija się bardzo dobrze współpraca między toruńską AKSiM a turecką uczelnią w Sivas.
Opiekunami gości byli: dr Krystian Chołaszczyński (Kierownik Biura Współpracy Międzynarodowej i Międzyuczelnianej, kierownik Zakładu Polityki Międzynarodowej, koordynator programu Erasmus+) oraz dr Jan Wiśniewski (wykładowca AKSiM, koordynator Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu, Dyrektor Wydawnictwa przy uczelni).

dr Krystian Chołaszczyński