Grudzień jest miesiącem, w którym szczególnie obdarzamy siebie i otaczających nas ludzi dobrym słowem i dobrocią. Wpierw jednak, zanim będziemy obchodzić święta Bożego Narodzenia, musimy należycie się do nich przygotować. O czuwaniu i dobrym przeżyciu Adwentu nie zapomnieli również studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Przez 4 tygodnie Adwentu mieliśmy okazję uczestniczyć w porannych Mszach Świętych – Roratach. Należy podkreślić, że frekwencja była bardzo wysoka, a studenci z wielkim zapałem, mimo konieczności wczesnego wstawania, z chęcią uczestniczyli we wspólnej modlitwie. W Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu w III oraz IV niedzielę mogliśmy duchowo wzmocnić się poprzez uczestnictwo w czuwaniu adwentowym dla mężczyzn oraz kobiet. W programie była między innymi Msza Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz konferencja.

Tradycją w naszej uczelni jest wieczornica zorganizowana dla władz uczelni, wykładowców oraz studentów. W tym roku, ze względu na panującą pandemię i liczne obostrzenia sanitarne, odbyła się dziękczynna Msza Święta za kończący się rok, podczas której prosiliśmy Matkę Najświętszą o opiekę i dalsze prowadzenie nas na drogach wiary. Był to również ważny dzień dla całej naszej społeczności, ponieważ nasz duszpasterz oraz wykładowca Ojciec Dariusz Drążek obchodził swoje imieniny. W imieniu wszystkich studentów chcemy przede wszystkim podziękować za trud podejmowany przez Ojca w posłudze duszpasterskiej. Życzymy radości z pełnionej posługi kapłańskiej, obfitości łask Bożych, wytrwałości, pogody ducha. Mocy Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej.

Agata Mieczkowska