„RELIGIA CZY IDEOLOGIA? SPÓR O MIEJSCE RELIGII W KULTURZE” – W CZWARTEK XXI SYMPOZJUM Z CYKLU PRZYSZŁOŚĆ CYWILIZACJI ZACHODU

  18 listopada 2021 roku odbędzie się międzynarodowy kongres zorganizowany przez Katedrę Filozofii Kultury i Podstaw Retoryki KUL, Akademię Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Fundację „Klasyczna Szkoła Filozofii im. o. Jacka Woronieckiego” oraz Universitat Abat Oliba CEU z Barcelony. Będzie to XXI Sympozjum z cyklu Przyszłość Cywilizacji Zachodu na temat „Religia czy ideologia? Spór o miejsce religii w kulturze”.

  Sympozjum „Religia czy ideologia? Spór o miejsce religii w kulturze” rozpocznie się 18 listopada o godz. 10.00. Zainauguruje je przybliżenie osoby siostry prof. Zofii J. Zdybickiej, której dedykowane jest czwartkowe wydarzenie.

  Zagadnienie roli religii w kulturze zostanie omówione w różnych kontekstach, m.in.: filozofii, edukacji, prawa, mediów, polityki czy utopii.

  „Warto posłuchać ciekawych prelegentów z Polski i zza granicy, którzy dzielić się będą swoim doświadczeniem, wiedzą i przemyśleniami. Wśród nich znajdą się profesorowie z uczelni polskich, jak również ze Stanów Zjednoczonych oraz Hiszpanii” – zaznaczają organizatorzy.

  Wszystkie wykłady odbędą się online na platformie internetowej TEAMS. Można do nich dołączyć [tutaj].

  Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Telewizja Trwam, Radio Maryja oraz „Nasz Dziennik”.