Taniec jest jednym z wielu form aktywności ruchowej. Tańczyć może każdy bez względu na wiek! Jeżeli jeszcze nie chodzisz na zajęcia taneczne, a czujesz, że przy muzyce twoje nogi same podrywają się do tańca, może pora zorganizować sobie czas i wyjść na parkiet? Jak śpiewała Anna Jantar w swojej piosence: „Najtrudniejszy pierwszy krok…”! Jeżeli się przełamiesz i pójdziesz na zajęcia, zrobisz ten pierwszy krok do odmiany swojej sylwetki, zawarcia nowych znajomości, a nawet zredukujesz poziom stresu, który wpływa negatywnie na twój organizm. Ponadto wiele osób, które zasmakowały tańca, odnalazły w nim swoją wielką pasję. Jeżeli wciąż jesteś jedną z tych osób, które nie mogą się zdecydować, postaram się cię przekonać, że warto. Oto powody dla których warto tańczyć!

Taniec zmniejsza poziom stresu

Taniec w skuteczny sposób redukuje poziom stresu i pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, podobnie jak inne formy aktywności, wyzwala w naszym ciele endorfiny, czyli hormon szczęścia. Nie ma nic lepszego po męczącym i stresującym dniu jak godzina spędzona na sali tanecznej. Pozwala pozbyć się negatywnych myśli i dać upust swoim emocjom.

Taniec odchudza

Jeżeli zależy ci na utrzymaniu kondycji i ładnej sylwetki, a nie lubisz chodzić na siłownię, gdzie wszyscy się gapią i porównują, lekcje tańca mogą być czymś dla ciebie. Nie daj się zwieść lekkości ruchów i uśmiechom tancerzy na nagraniach. Taniec wymaga wiele siły i wytrzymałości. Ale spokojnie to wykształcisz w miarę upływu czasu! Instruktorzy na zajęciach zadbają o odpowiednią ilość ćwiczeń wzmacniających, wytrzymałościowych i rozciągających, dzięki czemu wytrenujesz swoje ciało. Podczas treningów zgubisz zbędne kilogramy i wyszczuplisz swoją sylwetkę, a przy tym będziesz świetnie się bawił.

Taniec wpływa zbawiennie na kondycję naszego organizmu

Obok odchudzania udział w zajęciach tanecznych powoduje obniżenie ciśnienia krwi, usprawnia krążenie, a także zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy. Regularne zajęcia taneczne pozytywnie oddziałują na zwiększenie możliwości ruchowych naszego ciała oraz poczucie rytmu. Poprawia się nasza kondycja – wolniej się męczymy, a nasz organizm zwiększa swoją wydajność.

Taniec zwiększa pewność siebie

Taniec pozwala na budowanie poczucia własnej wartości i pewności siebie. W czasie zajęć tańczysz z całą grupą, ale też przed swoimi kolegami z parkietu. Nikt nie będzie oceniał cię krytycznie, jeżeli się pomylisz lub coś ci nie wyjdzie. Podczas występu zazwyczaj pomyłki są niezauważalne, widownia po prostu pomyśli sobie, że „tak miało być”. Wszyscy czasem się mylimy. Za każdym razem, gdy odniesiesz sukces, pochwali cię trener lub dostaniesz brawa od reszty grupy, twoja pewność siebie popcha cię do dalszego rozwoju. Przestaniesz przejmować się tym, co myślą inni. Taniec dodaje odwagi.

UWAGA: Odwaga ta może przenieść się na inne pola twojej działalności!

Poznasz nowych ludzi

Dzięki udziałowi w zajęciach poszerzysz grono swoich znajomych, a być może nawiążesz nowe przyjaźnie. Szkoły taneczne często oferują wspólne wyjazdy lub kolonie wakacyjne! Przyjaźnie z grupy tanecznej zostają na całe życie.

Prawda jest taka, że wyciągniesz z tańca coś specjalnego, tylko dla Ciebie, coś co zostanie z Tobą na zawsze. Czy to nie świetne?

Julia Starzak