23 maja w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu miało miejsce spotkanie przedkoncertowe z Piotrem „Tau” Kowalczykiem- nawróconym raperem. Spotkanie miało charakter otwarty i każdy fan Tau mógł spotkać się z cenionym przez siebie muzykiem. Przybyło wielu studentów oraz goście z Torunia i okolic. Raper podzielił się swoją wiarą oraz doświadczeniem ocalenia przez Boga. Na około godzinnym spotkaniu studenci mogli poznać świadectwo muzyka oraz zrozumieć, jak Bóg działa w życiu człowieka.

– Świat potraktowałby moje życie jako porażkę. Teraz mógłbym grać z największymi gwiazdami dla wielotysięcznej publiczności. A zdarzają się momenty, kiedy jestem zaproszony na festyny parafialne, spotykam biednych, skrzywdzonych życiem ludzi. Mógłbym teraz zarabiać grube pieniądze, ale jestem tutaj z Wami w szkole Ojca Tadeusza Rydzyka i mówię do was zupełnie za darmo – powiedział Tau.

Podczas spotkania Tau poruszył bardzo wiele tematów dotyczących młodego człowieka. Uświadomił nam, że ciągłe wpatrywanie się w ekran smartfonów czy tabletów, wyłącza nas z realnego życia i niesie ze sobą wiele zagrożeń.

– Przeglądacie przez 8 godzin swoje Facebooki, Instagram, robiąc ciągle to samo. Wyszukujecie coraz to nowszych, ładniejszych zdjęć dziewczyn. Ludzie odpowiedzialni za media społecznościowe dostają mnóstwo pieniędzy, aby obrzydzić was do samych siebie, abyście przeglądając zdjęcia dziewczyn, które 2 h nakładają makijaż, 2 h nakładają filtry wydawały się Wam ładniejsze od Was. W taki sposób macie potem kompleksy i brzydzicie się spojrzeć w lustro– podkreślił Piotr Kowalczyk.

Tau jest wzorem do naśladowania dla młodych studentów. Jego twórczość, muzyka, którą tworzy, wpływa na życie współczesnej młodzieży i sprawia, że zmieniają się ich serca.

– Tau jest dla mnie jednym z autorytetów, bo jego historia bardzo mocno uzmysławia, jak łatwo człowiek może wpaść w „bagno”. Życie Piotra jest jednocześnie drogowskazem dla każdego człowieka, niezależnie od wieku, bo wskazuje, że nie ma takich historii i takich problemów, z których z Bożą pomocą nie jesteśmy w stanie się wyplątać – mówił Jakub, student III roku dziennikarstwa.

Na koniec spotkania wspólnie się pomodliliśmy i poprosiliśmy Boga, aby umacniał nasze serca. Dziękujemy bardzo Tau za spotkanie i za czas mocnych słów, bardzo trafiających do naszych serc.

Agata Mieczkowska