Termowizja w podczerwieni Podstawy i zastosowania

Książka przedstawia w sposób logiczny i systematyczny złożoną i bogatą wiedzę z zakresu współczesnej termografii w podczerwieni. Jest to pierwsza w kraju książka o pogłębionym zakresie teorii, napisana w sposób ścisły, ale przystępny.

Autorzy przedstawili zarówno podstawy fizyczne termografii, techniki jej wykorzystania, kamery termowizyjne z uwzględnieniem detektorów, jak i przykładowe aplikacje w budownictwie, medycynie i diagnostyce. Omówione są wielkości wpływające na sygnał wyjściowy kamery, takie jak emisyjność obiektu, skład i wilgotność atmosfery oraz obecność innych ciał w otoczeniu. . Książka zawiera wiele przykładów i odniesień do praktycznych pomiarów termowizyjnych wykonywanych w różnych warunkach otoczenia

W książce znajduje się rozdział o budowie kamer termowizyjnych, który zawiera wiele informacji wynikających z doświadczeń jednego ze współautorów przy konstrukcji nowej kamery termowizyjnej. Opisane są problemy, jakie należało rozwiązać projektując i wdrażając do produkcji nową kamerę.

Książka przeznaczona jest dla specjalistów, chcących pogłębić podstawową wiedzę teoretyczną z zakresu termowizji, jak i dla Czytelników o zainteresowaniach technicznych, interesujących się najnowszymi metodami badań różnych obiektów. Będzie przydatna dla studentów, doktorantów inżynierów i użytkowników kamer, którzy stosują lub zamierzają je stosować w praktyce. Wymagający Czytelnicy znajdą w książce wiele równań opisujących zjawisko promieniowania i wielkości z nim związane.