W Ostrołęce odbyły się kolejne warsztaty „Zrozumieć Media”

W Ostrołęckim Centrum Kultury odbyły kolejne warsztaty z cyklu „Zrozumieć Media”. Ich celem było ukazanie rzeczywistości medialnej oraz znaczenia prawdy w funkcjonowaniu mediów.

Warsztaty w Ostrołęce organizowane były nie po raz pierwszy, jednak za każdym razem przyciągają bardzo szeroką publiczność z miejscowych szkół.

– Wybraliśmy kandydata z publiczności i nagraliśmy spot wyborczy. Wszyscy w tym uczestniczyli. Ciekawe doświadczenie – mówi jedna z uczestniczek.

Wartość warsztatów „Zrozumieć Media” dostrzegają przedstawiciele poszczególnych samorządów. Przykładem może być właśnie Ostrołęka – mówi  radny miasta, dyrektor miejscowego gimnazjum i liceum klasycznego Henryk Gut.

­- Rozmawialiśmy o tych warsztatach na Komisji  Kultury i Dziedzictwa Narodowego i na Komisji Oświaty (mam zaszczyt być członkiem tych komisji w Ostrołęce). Jak w związku z tym widać, te warsztaty cieszą się szerokim poparciem i zainteresowaniem – wskazuje Henryk Gut.

Warsztaty „Zrozumieć Media” skierowane są głównie do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Ekipa warsztatów, otwarta na zaproszenia, jest gotowa dojechać w różne zakątki Polski.