W służbie Bogu i Ojczyźnie!

15 marca w murach naszej Uczelni mieliśmy przyjemność gościć pana Leszka Żebrowskiego i prezesa Straży Narodowej Roberta Bąkiewicza. Nasze spotkanie zbiegło się z 73. rocznicą skazania na karę śmierci wielkiego Polaka i Katolika rtm. Witolda Pileckiego, twórcę „Raportów z Auschwitz”. Poprzez lekcję historii studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej upamiętnili bohaterskie życie naszego wielkiego rodaka! Pan Leszek podzielił się z nam ogromną wiedzą z historii żołnierzy podziemia antykomunistycznego. Historia Żołnierzy Wyklętych dla wielu naszych rodaków jest mało znana. Dlatego tak ważna jest działalność takich osób jak pan Leszek Żebrowski. Postawa ludzi niezłomnych, którzy oddali swoje życie za naszą wolność, musi być dla nas przykładem w dzisiejszych czasach. Przykładem życia dobrego Polaka i Katolika.

Po wykładzie przyszedł czas na spotkanie organizacyjne Straży Narodowej z udziałem jej prezesa Roberta Bąkiewicza. Ze Strażą Narodową Samorząd Studencki WSKSiM współpracuje od czasu powstania tej organizacji, w której szeregach jest wielu naszych studentów. Mieliśmy okazję działać wspólnie w obronie kościołów w naszym Toruniu oraz w Warszawie.

Chcielibyśmy jeszcze raz w tym miejscu podziękować panu Leszkowi za jego żmudną pracę i wkład w popularyzowanie Żołnierzy Wyklętych, a panu Robertowi za miłą i owocną współpracę w służbie Bogu i Ojczyźnie.

Wydarzenie było transmitowane przez studencką Telewizję Tilma i odbyło się w zachowaniem obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych.