Dziś, w pierwszą sobotę miesiąca, w Toruniu został wznowiony Męski Różaniec.  Nabożeństwo rozpoczęło się Mszą św. pod przewodnictwem o. Benedykta Cisonia CSsR w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego przy ul. Marii Panny 2.

Podczas Mszy św. grał organista z Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, p. Kamil Frąś. Po Eucharystii grupa niemal czterdziestu osób ruszyła dwójkami w procesji z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej i z litanią do św. Józefa na ustach w kierunku pomnika Mikołaja Kopernika. Tam, już w szyku czwórkowym, odmówiono część radosną Różańca świętego, a na zakończenie zaśpiewano Apel Jasnogórski.

Inicjatywa wznowienia Męskiego Różańca w Toruniu wyszła od studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. „Za miesiąc niech każdy z was weźmie ze sobą minimum jedną osobę” – zachęcał zgromadzonych w świątyni jeden z organizatorów Męskiego Różańca i student naszej Uczelni, Mateusz Hanusiak.

Następny Męski Różaniec zaplanowany jest na 4 kwietnia, tradycyjnie w pierwszą sobotę miesiąca.

Do zobaczenia!