W murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu właśnie zakończyły się Warsztaty Wakacyjne dla młodzieży. Tego roku uczestników czekał bogaty program zajęć, a co za tym idzie, jeszcze więcej wyzwań, ponieważ warsztaty zostały przedłużone o jeden dzień, zarówno dla grup muzycznych, jak i dziennikarskich.

Od 17 do 21 sierpnia opiekę nad młodzieżą przejęło ponad 12 studentów AKSIM, którzy zdobyli uprawnienia, odbywając kurs wychowawcy kolonijnego. Prawie 220 uczestników rozwijało swoje umiejętności m. in. z zakresu prasy, pracy w radio i telewizji, medycyny, aktorstwa, VR z elementami sztucznej inteligencji oraz lotnictwa bezzałogowego. Osoby, które uczestniczyły w warsztatach po raz pierwszy, miały możliwość zwiedzenia Radia Maryja i TV Trwam oraz spotkania z realizatorami.

W programie tegorocznych warsztatów po raz pierwszy pojawiły się również patriotyczno-wojskowe zajęcia terenowe na poligonie. Młodzież mogła m. in. przejść podstawowe szkolenie strzeleckie, dowiedzieć się na czym polega SERE, poznać budowę sprzętu i uzbrojenia oraz przejść wojskowy tor przeszkód.

Spotkanie z żołnierzami oraz pracownikami CS WOT poskutkowało entuzjazmem oraz niezapomnianymi wrażeniami, którymi uczestnicy podzielili się z nami w programie na żywo ,,Westerplatte Młodych”.

Nie zabrakło również czasu na rozwój duchowy. Każdego dnia warsztatowicze jednoczyli się na modlitwie w formie wspólnej Eucharystii w Sanktuarium Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II.

Przez cały program Warsztatów towarzyszyło nam hasło:
ŻYCIE TO, COŚ WIĘCEJ !

Dlatego pełni nadziei uczestnicy i wychowawcy odliczają już dni do następnego spotkania na Warsztatach Zimowych w 2023 roku.

Natalia Kruk

Szanowni Państwo,

W celu prawidłowej rejestracji na warsztaty letnie 2022 prosimy o:

 1. Uzupełnienie formularza elektronicznego – w celu szybszej weryfikacji uczestnika oraz jego danych
 2. Bezzwłoczne przesłanie drogą pocztową pobranego ze strony, wypełnionego formularza w wersji papierowej – bez przesłania dokumentów drogą pocztową kandydat nie zostanie przyjęty
 3. Skan wypełnionych i wysłanych pocztą tradycyjną dokumentów można wcześniej wysłać na adres mailowy kaja.wilkosz@aksim.edu.pl. Pozwoli to na szybszą rezerwację miejsca, ponieważ o przyjęciu kandydata decyduje kolejność zgłoszeń.
 4. Opłatę za wyżywienie (250 zł – w. muzyczne, 200 zł – w. dziennikarskie) należy wpłacić bezzwłocznie na poniższe konto, a dowód wpłaty załączyć do kwestionariusza przesłanego pocztą tradycyjną.
 5. Dane do przelewu:

  Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu
  Bank Pocztowy S.A. I oddział w Toruniu
  nr rachunku: 24 1320 1120 2565 2484 2000 0001
  tytułem: Warsztaty letnie – imię i nazwisko uczestnika
  *tel. 56 610 7134*

  *Zapraszamy młodzież w wieku od 14 do 19 roku życia*

krok 1

Udział w warsztatach dziennikarskich

Udział w warsztatach muzycznych

Koumikacja miejska

Najbliższe przystanki to Port Drzewny i Starotoruńska.
Dojeżdżają do nich autobusy linii 40 lub 131

Pociagiem

Wysiadając na dworcu Toruń Główny można skorzystać z bezpośredniego połączenia autobusowego linią 131

Samochodem

Prosimy kierować się na adres:
Droga Starotoruńska 3, Toruń