„Welcome Days” for Incoming Student of Erasmus+ in Toruń 2021!

Wraz z początkiem każdego semestru witamy nowych studentów z uczelni zagranicznych.
Dzięki programowi Erasmus+ słuchacze z różnych państw świata mogą przybywać do Torunia i studiować wspólnie z polskimi studentami.

W bieżącym semestrze będziemy gościć studentów z Portugalii, Somalii, Turcji oraz Turkmenistanu.

Cieszymy się, że są z nami i życzymy im semestru pełnego pozytywnych wrażeń.

W ramach Dni Powitalnych, obok zajęć kulturalnych oraz zwiedzania miasta, miał miejsce również oficjalny obiad. Tym samym rok akademicki dla studentów zagranicznych został rozpoczęty.

Studenci udali się m. in. do Żywego Muzeum Piernika w Toruniu, gdzie zapoznali się z tajemnicami piernikarskiej sztuki.

Stałym elementem „Welcome Days!” jest powitalny obiad w jednej z toruńskich restauracji.
Zagraniczni goście raczyli się polskimi pierogami, które bardzo im smakowały.

Towarzyszył im koordynator programu Erasmus+, dr Krystian Chołaszczyński oraz wykładowca, mgr Mateusz Kaleta.