Wieczór kultury, języka i kuchni katalońskiej

Jednym z ostatnich akordów organizowanych Dni Katalonii przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz Stowarzyszenie Kulturalne Polsko-Katalońskie był specjalny wieczór, gdzie uczestnicy mogli skosztować katalońskich potraw, posłuchać katalońskiej muzyki, jak również porozmawiać z Naszymi gośćmi.

Gros działań organizacyjnych wziął na siebie Samorząd Studencki pod kierunkiem Pana Łukasza Żmudy.

Uczestnicy byli zachwyceni ucztą smaków i dźwięków. Pani Lidia Vives Rosich, nauczycielka języków angielskiego, francuskiego i katalońskiego, uraczyła nas próbką pieśni regionalnych. Natomiast Pere Camprubí i Baiges oraz Arnau Fornell Pueyo jej asystowali. Nasi goście przygotowali również próbkę wielu katalońskich potraw, które w mgnieniu oka znikały z talerzy. Wydarzenie zgromadziło wielu zainteresowanych, a zarazem głodnych wiedzy, jak i bardziej przyziemnych potraw.

Na koniec miała miejsce drobna potańcówka w rytmie hiszpańskich utworów. Wydarzenie, które rozpoczęło się o 8 wieczorem, zakończyło się grubo po północy.
Wszyscy uczestnicy zapewnili, że z miłą chęcią wezmą udział w drugiej edycji Dni Katalonii, które miejmy nadzieje odbędą się już za rok.

Krystian Chołaszczyński