Klaudia Drzewiecka – wszechstronnie uzdolniona – dziennikarka, informatyk, prezenterka pogody i wiadomości telewizyjnych, absolwentka Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Czy od początku marzyłaś o pracy dziennikarskiej? 

Nie, mimo że już w liceum uczęszczałam do klasy o profilu medialnym. Wcześniej chciałam pracować w public relations lub w reklamie – w tym kierunku kształciłam się na uniwersytecie (ukończyłam studia magisterskie na specjalizacji branding i public relations). Wszystko zmieniło się, odkąd zaczęłam pracować w redakcji portalowej Radia Maryja, gdzie początkowo zajmowałam się projektami graficznymi i aktualizowaniem strony internetowej. Teraz pracuję jako informatyk i dziennikarz w redakcji portalowej, a także prezenter Informacji Dnia. Wcześniej prowadziłam Pogodę.

Jak znalazłaś się w redakcji?

Po studiach pracowałam w agencji reklamowej. Była to praca z klientem, pod presją czasu. Nie do końca byłam tym usatysfakcjonowana. Postanowiłam coś zmienić w swoim życiu. Z racji tego, że wcześniej ukończyłam także studia podyplomowe w WSKSiM (na kierunku grafika komputerowa), postanowiłam poszukać pracy w środowisku Radia Maryja. I tak trafiłam do redakcji portalowej.

Co studia podyplomowe wniosły do twojego życia zawodowego?

Dzięki nim uporządkowałam podstawy grafiki komputerowej – zarówno rastrowej, jak i wektorowej. Poznałam wiele technik multimedialnych, a także podstawy tworzenia stron www.

Czyli nigdy nie jest za późno na pracę w mediach?

Nigdy. Jeśli chcesz się stale rozwijać i udoskonalać swój warsztat zawodowy, to praca w mediach jest do tego idealna. Bez względu na wiek.

Co Cię najbardziej inspiruje w twojej pracy?

Jestem na bieżąco ze wszystkimi najważniejszymi informacjami, nie tylko z Polski, ale i z całego świata. Tak naprawdę każdy dzień w pracy to nowe informacje i nowe doświadczenia. A kiedy jestem przed kamerą, czuję się jak przysłowiowa ryba w wodzie. Po prostu lubię to, co robię.

Dlaczego warto wybrać się na studia podyplomowe w WSKSiM?

Przede wszystkim jest dużo zajęć praktycznych, dzięki którym można szlifować swoje umiejętności. Zajęcia prowadzone są ze świetnymi specjalistami w danej dziedzinie, od których można się wiele nauczyć.