Wykład Gościnny – Michał Kanownik

16 grudnia w murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbył się wykład gościnny Prezesa Związku Cyfrowa Polska – Michała Kanownika zatytułowany Technologia i cyfryzacja w służbie społeczeństwa informacyjnego – jak innowacja kształtuje komunikację.

Prelegent podkreślił, że rozwój społeczeństwa informacyjnego niesie ze sobą zupełnie nowe wyzwania na polu komunikacji. Aby wydajnie przesyłać, przetwarzać i skutecznie komunikować ogromne zasoby treści w społeczeństwie oraz dbać o ich jakość, konieczny jest rozwój zupełnie nowych narzędzi. Trwająca pandemia uwydatniła to zjawisko i ukazała, że tradycyjne metody nie są wystarczające, by zachodziła sprawna komunikacja pośród obywateli, przedsiębiorstw i administracji publicznej. Z pomocą przychodzą technologie cyfrowe, które znajdują zastosowanie w komunikacji społecznej m.in na polu: odbioru kultury i wytworów środowisk twórczych oraz środków wsparcia artystów, działalności medialnej , walki z dezinformacją oraz aktywności Kościoła i dotarcia z jego misją do wiernych z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi.

W trakcie wykładu została wręczona również nagroda dla Alevtiny Samussevy – studentki II roku studiów uzupełniających magisterskich, która została laureatką konkursu organizowanego wspólnie przez AKSiM oraz Związek Cyfrowa Polska przy okazji majowej konferencji #vizualization. Słowo – Obraz – Dźwięk.

Wykładem gościnnym zainaugurowano również kolejny rok działalności Koła Naukowego Medioznawców przy Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.