5 listopada delegacja społeczności akademickiej Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu udała się na pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu. Hasło tegorocznego spotkania to „Rodzina na straży cywilizacji życia”.

Tegoroczną pielgrzymkę rozpoczęło nabożeństwo do św. Józefa, poprowadzone przez studentów oraz konferencja z udziałem absolwentów i studentów naszej uczelni.

Kolejnym punktem programu naszej pielgrzymki była uroczysta Msza Święta, której przewodniczył Biskup Pomocniczy Diecezji Pelplińskiej Arkadiusz Okroj. Podczas homilii poruszył temat, który budzi wiele kontrowersji w dzisiejszym świecie, mianowicie – obrony życia i bycia prawdziwym mężczyzną. Po zakończonej Eucharystii Ojciec Rektor Zdzisław Klafka zawierzył naszą uczelnię, wykładowców, a także studentów i ich rodziny Świętemu Józefowi.

Pielgrzymka do Sanktuarium Św. Józefa to tradycja społeczności akademickiej Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, jednak z powodu panującej na świecie pandemii w tegorocznym wydarzeniu mogła wziąć udział tylko delegacja studentów.

Chwalebny święty Józefie, Oblubieńcze Maryi, pamiętaj o nas. Czuwaj nad nami, najmilszy nasz Stróżu. Wspieraj nas w dążeniu do świętości, Mężu sprawiedliwy. Zaopatruj nasze potrzeby duchowe i doczesne, najdroższy Karmicielu Przenajświętszego Dzieciątka Jezus.

Agata Mieczkowska

Na żywo