XIV Pielgrzymka Akademicka do św. Józefa

4 listopada społeczność akademicka Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu pielgrzymowała do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Hasłem przewodnim było „Udajcie się do Józefa i co on wam powie, czyńcie”.

Wspólne spotkanie rozpoczęło się od nabożeństwa w intencji obrony i świętości życia, które poprowadzili studenci naszej uczelni. Następnie w ramach konferencji miały miejsce świadectwa wykładowców, absolwentów oraz studentów, którzy opowiedzieli o swojej relacji z Maryją i Józefem. Głównym punktem programu była Msza Święta, której przewodniczył i słowo wygłosił ksiądz biskup Paweł Socha, biskup pomocniczy senior diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Po wspólnej modlitwie Ojciec Zdzisław Klafka wraz z Ojcem Tadeuszem Rydzykiem i władzami uczelni zawierzyli akademię, studentów i ich rodziny świętemu Józefowi.

Doroczne pielgrzymki do sanktuarium św. Józefa są już tradycją społeczności Akademii Kultury Społecznej i Medialnej. Studenci pielgrzymują do Kalisza, by za wstawiennictwem św. Józefa wyprosić potrzebne łaski oraz modlić się o dobrą żonę lub dobrego męża.

Agata Mieczkowska