25 marca 2021 r. (czwartek) odbyła się XIV Pielgrzymka na Jasną Górę Studentów, Wykładowców, Absolwentów i Przyjaciół Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – z okazji Dnia Świętości Życia. Dnia, który w sumieniach, rodzinach, Kościele i społeczeństwie budzić ma wrażliwość na sens i wartość życia, bez względu na jego moment czy kondycję. Wielu z obecnych tego dnia na Mszy Świętej wzięło w opiekę nienarodzone dzieci, dokonując aktu Duchowej Adopcji. W pielgrzymce wzięła udział reprezentacja studentów i duszpasterze akademiccy, a także władze uczelni, m.in. o. dr Tadeusz Rydzyk, o. dr Zdzisław Klafka, p. dr Dorota Żuchowska i p. dr Maria Laska.

W Jasnogórskim Sanktuarium, pod czułym okiem Matki Bożej, naszej Królowej, modliliśmy się wspólnie o silną wiarę oraz wytrwałość w służbie prawdzie i rozumowi w czasach, gdy uniwersytety odchodzą od tej misji na rzecz ideologii – fałszywej świadomości.

XIV Pielgrzymka Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu na Jasną Górę

Homilia JE ks. abp. Wacława Depo wygłoszona na Jasnej Górze