XX Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę – wideo

25 maja studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu udali się do Częstochowy, aby wspólnie z młodymi z całej Polski wziąć udział w jubileuszowej XX Pielgrzymce Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę.

Studenci mogli nie tylko zaczerpnąć sił u Matki Bożej na nadchodzącą sesję, ale również zapomnieć trochę o problemach, które dotykają nas na co dzień i dać porwać się wspaniałym koncertom. Jako pierwsi zagrali dla nas „niemaGOtu”, którzy swoim śpiewem i tańcem wielbili Pana Boga, zachęcając również do tego wszystkich będących na wałach jasnogórskich. Następnie zagrał dla nas zespół ,,Muode Koty”, który bardzo popularną i docierającą do młodego człowieka muzyką przekazywał treści o miłości i wielkości Pana.

Tegoroczna pielgrzymka to przede wszystkim uwielbienie Boga za sakramenty. Wspólnie, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, dziękowaliśmy i na nowo odkrywaliśmy sens oraz wielką wagę sakramentów. Pomagała nam w tym procesja. Wzięły w niej udział osoby, które w ostatnim czasie przyjęły jeden z sakramentów. Były z nami dzieci pierwszokomunijne, bierzmowani, nowożeńcy, jak również wyświęcony tego dnia neoprezbiter. Dziękczynienie zakończyliśmy odśpiewaniem Litanii Loretańskiej do Matki Bożej.

Na pielgrzymce nie mogło oczywiście zabraknąć najważniejszego punktu programu jakim była Eucharystia. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ks. bp Marek Solarczyk, który podkreślił wielką wagę, jaką w ludzkim życiu odgrywają sakramenty. Przed wyjazdem, u stóp obrazu Matki Bożej, wspólnie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski i powierzyliśmy Jej siebie samych oraz swoich bliskich.

Jak przystało na świętowanie – ostatnią atrakcją tegorocznej pielgrzymki były fajerwerki, które mogli podziwiać pielgrzymi zebrani na placu.

Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę to wspaniała okazja, ażeby zachęcić młodzież do wybrania naszej uczelni. Na zainteresowanych czekały również nagrody za wypełnienie quizu dotyczącego WSKSiM. Ten wspaniały czas oczywiście było trzeba uwiecznić na pamiątkowym zdjęciu, w czym pomogła nasza fotobudka.

Agata Mieczkowska