22 maja odbyła się XXII Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę. „Mój plan na życie – być zawsze zjednoczonym z  Jezusem” – bł. Carlo Acutis, to tegoroczne hasło spotkania na jasnogórskich wałach

Pielgrzymka rozpoczęła się o godzinie 17:30  wspólnym wychwalaniem Maryi podczas Nabożeństwa Majowego. Tuż po nim miała miejsce uroczysta Eucharystia pod  przewodnictwem bp. Grzegorza Suchodolskiego, który wygłosił homilię na temat życia i służby bł. Carla Acutisa. Po zakończonej Mszy Świętej wspólnie odmówiliśmy różaniec, następnie kilka słów skierowała do nas mama błogosławionego Carla Acutisa – pani Antonia.

Czas takich wspólnych spotkań to również możliwość rozmowy z młodymi ludźmi planującymi wybrać się na studia. Jako społeczność akademicka chętnie służymy pomocą. Podczas pielgrzymki nie zabrakło również miejsca na promocję uczelni, podczas której studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej chętnie opowiadali o tym, gdzie studiują oraz ile możliwości daje im studiowanie w naszej szkole. Dla zainteresowanych dostępne były ulotki, możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć w fotobudce oraz upominki.

Wiktoria Mościcka