Kochana Rodzino Radia Maryja!

Przed nami już XXIX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Naszej Pani, Matki i Królowej. Tym razem odbędzie się ona w sobotę -11 lipca; gdyż w niedzielę może odbyć się druga tura bardzo ważnych wyborów prezydenckich.

Pierwszy raz nasza Rodzina przybyła na Jasną Górę w drugą niedzielę lipca 1992 roku. Przyszliśmy do Matki Najświętszej w wielkiej potrzebie. Byłem po pewnej rozmowie, która rozpoczęła się po południu w Ministerstwie Łączności, a zakończyła się po północy z poniedziałku na wtorek. Rozmowa była dramatyczna.

Uświadomiła mi, iż nasze radio może szybko przestać istnieć. Stanąłem naprzeciw „Goliata uzbrojonego po zęby”. Po tej rozmowie, w drodze z Warszawy do Torunia, prosiłem o ratunek. Powiedziałem: „Przecież to jest Radio Maryja, a więc idziemy do Maryi”. I pomogła. Pomaga przez wszystkie lata istnienia. Niejeden raz uciszyła wezbrane morze, rozpędziła zgromadzone nad nim czarne chmury. W 1992 roku w ciągu paru dni zmobilizowało się kilka tysięcy rodaków – oddanych sług Matki Najświętszej.

Obecnie, w tym szczególnym roku – w 100. rocznicę urodzin naszego największego rodaka św. Jana Pawła II Wielkiego, który przecież był i jest „Totus Tuus” („Cały Twój, Maryjo”); w roku, w którym byłoby już po beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, który wszystko postawił na Maryję i dlatego przeprowadził nas bezpiecznie przez szalejący ateistyczny komunizm i bez którego, jak mówił św. Jan Paweł II, nie byłoby Papieża Polaka; w roku setnej rocznicy Cudu nad Wisłą, tj. zwycięstwa Polaków nad Armią Czerwoną idącą na Europę; w roku pandemii koronawirusa, z którą przyszła panika, a wraz z nią również podprogowe działania związane z zamykaniem kościołów, czego nie było nawet za okupacji; w czasie różnych intensywnych działań zorganizowanych central antyewangelizacyjnych, by doprowadzić katolików do oziębłości religijnej; w czasie sprytnych działań podprogowych, by doprowadzić do „soft katolicyzmu” po to, żeby go później zupełnie zabić; w czasie, gdy potężne siły pragną zniszczyć rodzinę, gdy są ataki na prawo naturalne, na Dekalog, na świętość, na kapłanów, na Kościół, na patriotyzm – właśnie w tym czasie idziemy do Matki Najświętszej, by wzorem Prymasa Tysiąclecia i św. Jana Pawła II całkowicie się Jej oddać, by Ona zwyciężyła w nas, w naszych rodzinach i przez nas w Ojczyźnie i świecie. By doprowadziła nas do ostatecznego celu – do Nieba.

Kochani, na Plac Jasnogórski przybywajmy już od godz. 12.00. Kaplica Cudownego Obrazu będzie do naszej dyspozycji od godz. 9.00. Możemy przechodzić przez kaplicę chociażby po to, żeby krótko popatrzeć w Twarz Matki Najświętszej i powiedzieć Jej, z czym do Niej przychodzimy. O godz. 12.30 podejmiemy modlitwę różańcową. Od godz. 13.00 koncerty m.in. Eleni i Macieja Wróblewskiego. O 15.00, w Godzinie Bożego Miłosierdzia, rozpoczęcie uroczystej Eucharystii. Przewodniczyć jej będzie i Słowo Boże wygłosi
JE ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Pamiętajmy wszyscy o wymogach sanitarnych, o maseczkach, szczególnie w autobusach. Ale przybywajmy również prywatnymi samochodami. Pamiętajmy o dezynfekcji rąk. Warto mieć mały pojemnik z płynem dezynfekującym. Jeśli nie mielibyście Państwo maseczki na placu, to odległość między jedną osobą a drugą powinna być przynajmniej dwumetrowa.

Przychodźmy do Matki Najświętszej. Przychodźmy, bo Ona zawsze jest naszym ratunkiem. Ona jest najpewniejszą drogą przez ten świat do celu ostatecznego – do Nieba.

o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja