Z Torunia wyruszyła 37. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

O godz. 6:00 w katedrze św. Janów pod przewodnictwem ks. bp. Andrzeja Suskiego, biskupa diecezji toruńskiej, odprawiona została Msza św. rozpoczynająca 37. Toruńską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, w której biorą udział studenci WSKSiM. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię “.

 

Pątnicy wyruszyli z toruńskiej katedry po godz. 7:30. Dziś dotrą do Ostrowąsa niedaleko Aleksandrowa Kujawskiego. Pielgrzymka składa się z czterech grup: białej, żółtej, brązowej i niebieskiej.

Słowo do pielgrzymów skierował ks. bp Andrzej Suski. Zawierzył w modlitwie wszystkich, którzy pielgrzymują do Królowej Polski. Przypomniał też słowa św. Jana Pawła II o potrzebie Polaków do pielgrzymowania na Jasną Górę:

Przyzwyczaili się Polacy wszystkie, niezliczone sprawy swojego życia, różne jego momenty ważne, rozstrzygające, chwile odpowiedzialne, jak wybór drogi życiowej czy powołania, jak narodziny dziecka, jak matura, czyli egzaminu dojrzałości, jak tyle innych… wiązać z tym Miejscem, z tym Sanktuarium. Przyzwyczaili się ze wszystkim przychodzić na Jasną Górę, aby mówić o wszystkim swojej Matce.

Pielgrzymi mają do pokonania ok. 300 km. Do Częstochowy dotrą 12 sierpnia.