Już jutro w auli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędzie się premiera kolejnego spektaklu Teatru „Dobry wieczór”. Tym razem w reżyserii o. Dariusza Drążka będziemy mogli zobaczyć sztukę Józefa Blizińskiego pt. „Marcowy kawaler”.

Obsada to jak zwykle studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Tym razem na scenie będziemy mogli oglądać: Szymona Kamysza (Ignacy), Karola Noska (Heliodor), Martę Słomczyńską (Pawłowa), Martę Grabowską (Panna Eulalia), Macieja Truszczyńskiego (Grzempielewski).

Marta Grabowska zdradziła nam co nieco o swojej roli.

– Gram Eulalię Trajkotkiewiczównę. Jest to guwernantka, która chce zeswatać pewnego mężczyznę, który nie może się ożenić. Jest przy tym bardzo interesowna no i chce też dla siebie coś ciekawego złowić. Dokładnie chce złowić kolczyki. Jest to bardzo zabawna postać, komiczna, takiej troszkę intrygantki.

Zapytaliśmy też aktorów, dlaczego warto wybrać się na spektakl.

– Komedie zazwyczaj są bardzo śmieszne, taki mają zamiar, być śmieszne. Ale moim zdaniem ta komedia jest przede wszystkim ciekawa. Można powiedzieć, że dziwne, bo nie taka powinna być komedia, ale ta jest właśnie ciekawa, pokazuje pewne problemy – powiedział Szymon Kamysz.

– Wszystkich bardzo zachęcam do przyjścia na premierę. Włożyliśmy bardzo dużo pracy w przygotowania i myślę, że jak zawsze nie zawiedziemy, więc będzie lekko, przyjemnie i śmiesznie – podsumowała Marta Grabowska.

Premiera odbędzie się o godzinie 16.00. Kolejne spektakle będą jeszcze w sobotę o godzinie 19.00 oraz w niedzielę o 13:30.

Oprócz odwiedzenia auli WSKSiM w ten weekend, zachęcamy również do śledzenia informacji nt. teatru „Dobry wieczór”, gdyż jeszcze w tym semestrze może nas zaskoczyć.

Aleksandra Mielewczyk

Zespół Prasowy WSKSiM